Obvestilo

Obveščam vas, da smo od MIZŠ prejeli obvestilo, da je epidemiološka situacija dovolj ugodna, da je možno nadaljnje sproščanje ukrepov na področju predšolskega varstva in šolstva.

Po postopnem vračanju učencev I. triade in devetošolcev, se v ponedeljek, 1. 6. 2020, v šolo vrnejo učenci 4. in 5. razreda,  sredo, 3. 6. 2020, pa učenci od 6. do 8. razreda. Pouk bo od 1. 6. 2020 potekal v normativno določenih oddelkih, kot je bilo pred pandemijo. Še vedno bomo izvajali določene higienske ukrepe, ki jih je že in jih bo za novo situacijo še pripravil NIJZ.

Tudi delovanje vrtcev bo s 1. 6. 2020 potekalo v skladu z veljavnimi normativi, ki jih določajo predpisi s področja predšolske vzgoje. Po 3. interventnem zakonu za  omilitev in odpravo posledic epidemije Covid -19 (ZIUOOPE), so starši, ki od 18. 5. do 30. 6. 2020 ne vključijo otroka v vrtec, oproščeni plačila  (79. člen predloga zakona).

V petek, 29. 5. 2020, boste starši četrto- in petošolcev dobili vsa nadaljnja navodila glede pouka v šoli, starši učencev od 6. do 8. razreda pa v začetku prihodnjega tedna.

Andreja Urh
RAVNATELJICA

Ta vnos je bil objavljen v NOVICE. Zaznamek za trajno povezavo.